Bajka o Orašaru nastala u školskoj knjižnici

Dan za danom, izazov  za izazovom i ideje koje se nekim čudom lako pretvore u stvarnost. Prije nego se  duh  Adventa ušuljao u  naš glavni grad,  mi smo u školi već  znali  tko će biti glavni lik naše ovogodišnje  božićne priredbe –  hrabri vojnik Orašar.

Po drugi puta (podsjećam da je tako bilo i s mjuziklom Vukomerečka čarolija) inspiraciju mi još u listopadu donosi kolegica  Lana  Zlatar- Pravica. Iako sam za školsku knjižnicu kupila više verzija slikovnica Orašara autora E. T. Hoffmanna, prilagoditi tj. napisati tekst za  izvođenje na školskoj sceni, bio je pravi izazov.
Glazbu za balet Orašar skladao je P. I. Čajkovski, najpoznatije ulomke uvježbala je profesorica Glazbene kulture s nadarenim učenicama - polaznicama  glazbene škole (L. Grubišić, I. Bogat, M. Lacić, L. Zubak).

Prekrasan ples Šećerne Vile je izvela učenica A. Totić i zadivila nas plesnim umijećem. U priredbi su sudjelovali učenici Dramske skupine mlađih i starijih razreda, plesači pod vodstvom svojih učiteljica ( I. Knežević, M. Vidaković, R. Šokić) veliki i mali zbor (J. Goldner), a gost glumac je bio vjeroučitelj S. Jelica.