Županijsko natjecanje iz geografije

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ GEOGRAFIJE

školska godina 2021./2022.

Poštovani,

OŠ „Vukomerec“ je i ove godine domaćin Županijskog natjecanja iz geografije za osnovne škole Grada Zagreba.

Školska razina se održava 28.1.2022. u 13 sati, a Županijska razina 7.3.2022. u 10 sati.

nastavku su linkovi na Posebna pravila za Natjecanje iz geografije 2021./2022. i Opća pravila za provedbu natjecanja i smotri u školskoj godini 2021./2022.. Molimo vas da ih dobro proučite zbog novog načina prijave natjecatelja i preuzimanja zadataka za natjecanje.

Opće pravila:

Posebna-pravila:

Po završetku školske razine natjecanja, a najkasnije do 4.2.2022., na ovu mail adresu trebate poslati popunjenu excel tablicu za sve natjecatelje i izvješće o provedenom natjecanju.

Zemaljskom poštom trebate poslati (do 4.2.2022.) list za odgovore i listić sa zaporkom predloženika za županijsko natjecanje na adresu:

OŠ „Vukomerec

Porečka 9

10000 Zagreb

Tablica za unos podataka školskog natjecanja iz geografije se nalazi na naslovnoj stranici škole.

Poštovani,

Županijsko natjecanje iz geografije održava se u matičnim školama učenika u ponedjeljak 7. ožujka 2022. s početkom u 10 sati, sukladno Općim pravilima, Posebnim pravilima natjecanja iz geografije 2022.

Ravnatelj imenuje članove Povjerenstva za provedbu županijskog natjecanja iz geografije prema Općim pravilima natjecanja i smotri. Član povjerenstva NE MOŽE biti učitelj/nastavnik geografije.

Povjerenstvo brine o tehničkim uvjetima u ispitnoj prostoriji, komunikaciji sa županijskim povjerenstvom te komunikaciji s učenicima u izolaciji.

U petak, 4. ožujka 2022. od administratora Županijskog povjerenstva preuzima listove za odgovore i listiće za zaporke. Listove za odgovore i listiće za zaporku umnožava prema broju natjecatelja. Ispitne zadatke preuzima od županijskog administratora u ponedjeljak, 7. ožujka 2022.,ispisuje testove koje će učenici  pregledavati, a odgovore upisivati na list za odgovore.

Po završetku natjecanja:

• kopira listove s odgovorima s pripadajućim listićem za zaporku, jednu kopiju predaje učenicima, a drugu pohranjuje u školi do kraja školske godine
  • originalne listove s odgovorima spojene s pripadajućim listićima sa zaporkom dostavlja Županijskom povjerenstvu do 15 sati na adresu:

OŠ „Vukomerec“

Porečka 9

10000 Zagreb

Natjecanje za učenike i učenice u izolaciji

Učenici kojima je na dan županijskog natjecanja iz geografije izrečena mjera izolacije imaju pravo sudjelovati na natjecanju u online okruženju.

U županijama u kojima se natjecanje održava u matičnim školama učenika, Školsko povjerenstvo tim učenicima na službeni mail ime.prezime@skole.hr dostavlja ispitne materijale u ponedjeljak, 7. ožujka 2022. u 9:55 sati.

U županijama u kojima se natjecanje održava u školama domaćinima, ispitne materijale dostavlja Županijsko povjerenstvo.

Tijekom rješavanja zadataka učenici moraju biti nadgledani od člana školskog povjerenstva putem kamere usmjerene na ekran računala/tablet i uključenog mikrofona. Pri rješavanju zadataka na radnom stolu uz računalo/tablet ne smije biti ništa osim lista za odgovore i kemijske olovke. Učenici za vrijeme rješavanja zadataka ne smiju napustiti radno mjesto niti komunicirati s trećom osobom niti na bilo koji drugi način dovesti u sumnju pravilno provođenje natjecanja.

Tehnički i ostali uvjeti za provedbu županijskog natjecanja u školama u kojima učenici pristupaju natjecanju

Za svakog učenika koji pristupa županijskom natjecanju iz geografije potrebno je računalo ili tablet na koje/koji će povjerenstvo u školi staviti ispit u pdf formatu prije početka natjecanja, a na klupu odgovarajući list za odgovore i listić za zaporku.

Prije ulaska u ispitne prostorije obavljaju se postupci dezinfekcije prema aktualnim uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Za vrijeme trajanja natjecanja na klupi uz računalo/tablet smije biti samo list za odgovore i kemijska olovka (ili više njih). Za vrijeme rješavanja zadataka ne smije se koristiti ništa osim navedenoga pribora za pisanje. Ova odredba podrazumijeva da natjecatelji ne smiju kod sebe (na sebi, ispod, u svojoj odjeći i slično) imati predmete koji na bilo koji način mogu dovesti u sumnju pravilno provođenje natjecanja. Učenici se ne smiju služiti atlasom, zidnom kartom ni računalom. Kartografski i grafički prilozi nužni za rješavanje zadataka sastavni su dio ispita.

Po završetku natjecanja povjerenstvo trajno briše ispite s računala, preuzima od učenika listove s odgovorima i listiće sa zaporkom te obavlja postupke skeniranja, umnožavanja i dostave dokumentacije županijskom i državnom povjerenstvu.

Objava rezultata

• točne odgovore proslijedit ćemo nakon što ih zaprimimo od državnog povjerenstva
  • privremeni rezultati bit će objavljeni 8. ožujka 2022. u 9 sati
  • vrijeme žalbe je 8. ožujka 2022. do 10 sati
  • iza 10 sati bit će objavljena konačni rezultati

Svim učenicima želimo puno uspjeha na natjecanju.

Srdačan pozdrav,

Zapošljavanje

Ispis statistike od 31. 5. 2010.

« Kolovoz 2022 »

Prije podne:

1. sat 8.00 - 8.45
2. sat 8.50 - 9.35
3. sat 9.45 - 10.30
4. sat 10.40 - 11.25
5. sat 11.30 - 12.15
6. sat 12.20 - 13.05

Poslije podne:

0. sat 13.10 - 13.55
1. sat 14.00 - 14.45
2. sat 14.50 - 15.35
3. sat  15.45 - 16.30
4. sat 16.40 - 17.25
5. sat 17.30 - 18.15
6. sat 18.20 - 19.05

Koliko vremena dnevno provodim za računalom (prosječno)?